Šalvěj divotvorná

 
Zakořenělé řízky šalvěje divotvorné jsou opět v prodeji. Jedná se o magickou rostlinu mexických šamanů, která je u nás řazena mezi sběratelské kuriozity. Řízky šalvěje divotvorné jsou cca 10cm vysoké s dokonale založeným kořenovým systémem. Sazeničky zasíláme v tubusech zabezpečené proti poškození během transportu. V případě poklesu venkovní teploty pod 5st, bude distribuce opět zastavena. Možnost osobního odběru stále zůstává.
 
 

Pěstování

Obdržené sazeničky zasadíme do přiměřeně velkého květináče s mírně kyselým substrátem (vláknitá rašelina smíchaná s pískem či perlitem) a důkladně zalijeme. Umístíme na místo s rozptýleným slunečním světlem - rostlina nesnese přímé
Šalvěj divotvorná
 
slunce. V letních měsících můžeme rostlinu umístit na terasu, balkon či zahrádku do mírného stínu. Dbáme, aby byl substrát stále vlhký, ale květináč nesmí stát ve vodě, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Jakmile začne rostina košatět, přesadíme do většího květináče. Za tři měsíce lze průběžně sklízet a sušit listy.Při snížení venkovní teploty pod 5 stupnů přesuneme šalvěj do vnitřního prostředí. Rostina nesmí namrznout! Takto můžeme rostlinu udržet ve vegetaci několik let. Salvěj netvoří semena, množí se pouze řízkováním.
 

Obrázky:

obrázek č.1 - rostliny po měsíci růstu
obrázek č.2 - dvouletá rostlina umístěná na terase při pravidelném zaštipování

obrázek č.3 - zakořenělé řízky připravené k distribuci
Obrázky dole - postup při balení rostlin k distribuci
 
 
Objednávejte přes objednávkový formulář  na stránce dole. Uveďte počet kusů, dodací adresu, telefon a mail. 
K přepravě využíváme kurýrní službu nebo Českou poštu.
 
 
 
 
Cena za sazenici 300,- Kč
 

Balení sazenic k expedici:

   
 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Objednávka sazenic - šalvěj divotvorná