Šalvěj divotvorná

 
Zakořenělé řízky šalvěje divotvorné jsou opět v prodeji. Jedná se o magickou rostlinu mexických šamanů, která je u nás řazena mezi sběratelské kuriozity. Řízky šalvěje divotvorné jsou cca 10cm vysoké s dokonale založeným kořenovým systémem. Sazeničky zasíláme v tubusech zabezpečené proti poškození během transportu. V případě poklesu venkovní teploty pod 5st, bude distribuce opět zastavena. Možnost osobního odběru stále zůstává.
 
 

Pěstování

Obdrženou sazeničku necháme 14 dní až jeden měsíc ve stejném květináči. Signálem k přesazení rostliny je prorůsání kořenů zespodu květináče nebo mírné zažloutnutí listů z nedostatku výživy. 
Poté zasadíme rostlinu do přiměřeně velkého květináče (o cca 2cm větší průměr. Připravíme si směs v těchto poměrech:
  • kyselý zahradnický substrát (například ZDE)   1/3
  • vláknitá rašelina 1/3
  • písek 1/3
    Šalvěj divotvorná
Umístíme na místo s rozptýleným slunečním světlem - rostlina nesnese přímé slunce. V letních měsících můžeme rostlinu umístit na terasu, balkon či zahrádku do mírného stínu. Dbáme, aby byl substrát stále vlhký, ale květináč nesmí stát ve vodě, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Ideální vlhkost je 80%. Pokud není rostlina ve vlhkém prostředí, dodáváme vlhkost formou vodní mlhy (rosička). Lze jednou za tři týdky přihnojit Krystalonem na kořen a list.
Jakmile začne rostina košatět, přesadíme do většího květináče. Za tři měsíce lze průběžně sklízet a sušit listy. Při snížení venkovní teploty pod 5 stupňů přesuneme šalvěj do vnitřního prostředí. Rostina nesmí namrznout! Takto můžeme rostlinu udržet ve vegetaci několik let. Šalvěj netvoří semena, množí se pouze řízkováním.
Nedoporučujeme pěstovat v pěstebních stanech kvůli tomu, že se velmi těžko docílí rozptýleného světla a rostlina by se mohla spálit.
 

Obrázky:

obrázek č.1 - rostliny po měsíci růstu
obrázek č.2 - dvouletá rostlina umístěná na terase při pravidelném zaštipování

obrázek č.3 - zakořenělé řízky připravené k distribuci
Obrázky dole - postup při balení rostlin k distribuci
 
 
Objednávejte přes objednávkový formulář  na stránce dole. Uveďte počet kusů, dodací adresu, telefon a mail. 
K přepravě využíváme kurýrní službu nebo Českou poštu.
 
 
 
 
Cena za sazenici 300,- Kč
 

Balení sazenic k expedici:

   
 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Objednávka sazenic - šalvěj divotvorná