Viržinský tabák 

 
Nabízíme k prodeji sazeničky viržinského tabáku. Sazeničky jsou přepěstované ve skleníku  a distribuovány ve výšce 5-10cm. Objednávkový formulář naleznete na této stránce dole.
 

Balení zásilky

Sazeničky jsou jednotlivě zabaleny s kořenovým balem do papíru a poté po pěti kusech do fólie. Svazečky pěti kusů  poté zafixujeme v kartonové krabici. Zasíláme na dobírku do druhého dne.
 

Cena

 
Cena za sazeničku je 15,- Kč. Poštovné účtujeme dle váhy zásilky. Vzhledem k tomu, že cena za doběrečné je v poměru k ceně zásilky příliš vysoká, posíláme zásilku obyčejným poštovným. Mailem vás budeme informovat o celkové ceně včetně poštovného. Jakmile vám zásilka v pořádku dorazí, prosíme o platbu na účet podle platebních podmínek z mailové zprávy, kterou obdržíte.
 

Termíny

První vlnu sazenic pro rok 2018 budeme odesílat během dubna a května. Objednávky budou vyřizovány v došlém pořadí.
 

Pěstování a sklizeň

Sazeničky sázíme do jamky, kde jsme předem provedli výměnu zeminy. Nejlépe dáváme uleželý kompost smíchaný s pískem kvůli propustnosti. Doporučujeme spon 1x1 m, jelikož rostlina tabáku doroste do výšky 150cm a šířky 100cm. 
 
Řádně zalejeme a zálivku provádíme podle potřeby tak, aby zem byla stále vlhká.

Během srpna začnou spodní listy mírně žloutnout a to je čas pro sklizeň. Tyto nažloutlé listy odlomíme a zavěsíme na suché větrané místo. Jakmile jde rostlina do květu, květ vylomíme, aby veškerá energie rostliny šla do zralosti listů. Postupně vylamujeme listy odspodu až do prvních mrazíků v říjnu. Jakmile hrozí první ranní mrazíky, sklidíme rostlinu celou, věší listy odlámeme a zavěsíme. Dbáme, aby při sušení byly rozestupy mezi jednotlivými listy byly alespoň 1cm. Takto listy zrají 3-4 měsíce, kdy postupně odstraňují chlorofyl a mění barvu na typicky hnědou. 
 

Využití

Vyzrálé tabákové listy namočíme na 24 hodin do nádoby s vodou. Tento tabákový výluh lze použít na postřiky rostlin proti škůdcům. Jedná se o ekologicky čistý postřik, kdy škodlivý hmyz či housenky a zámotky absorbují dýchacími
cestami nikotin a dojde k zadušení.
 
 
 

 

Objednávka sazenic tabáku